Історія Буська

М.Буськ знаходиться на відстані 55 км на північний схід від Львова по автостраді Київ-Чоп і є центром туристично-рекреаційної зони. Місто лежить по маршруту  так званої «Золотої підкови», до якої входить Одеський замок, Підгорецький замок, древньоруське городище Плісневськ, Золочівський замок. Це відкриває перед Буськом широку перспективу розвитку туризму і відпочинку із залученням вітчизняного та іноземного капіталу.

Перша письмова згадка про Буськ, яку знаходимо у найдавнішому українському літописі, відомому під назвою «Повісті временних літ», датується 1097 роком. Під цією датою Буськ згадується, як вже існуючий город. На сьогодні в м.Буську збереглося ряд історичних пам’ятників архітектури та культури державного значення.

Серед них пам’ятники дерев’яного зодчества XVII ст. церква св.Параскевії, побудована в 1708 р. Своєрідність цієї церкви у надзвичайно великих розмірах середньої восьмигранної бані порівняно з бічними приміщеннями. Своєю структурою вона нагадує ротонду з маленьким вівтарем і притвором. Цю мальовничість доповнює ґонтова покрівля з різними тонами і відтінками сірого кольору. Увесь храм немов виростає з крил широкого описання. В інтер’єрі привертає увагу золотаве мереживо іконостасу – цінної пам’ятки початку XVIII ст. У храмі є декілька старовинних ікон львівської школи XVI – XVII ст.

У передмісті Воляни розташоване дуже давне городище – круглої форми із майже повністю збереженими височенними валами і ровами. Біля входу стоїть каплиця, видовбана в старому дубі, діаметр якого майже три метри. Вік цього дуба – тисяча й більше років. У городищі збереглась дерев’яна церква св. Онуфрія XVIII ст. (перша згадка про неї відноситься до 1776 р).

В центрі міста вражає монументальністю костел св. Станіслава (1780р.), який оздоблений дерев’яними скульптурами майстрів львівської школи тих часів. Зберігся у місті і дуже старовинний єврейський цвинтар і величава синагога. Також тут знаходиться палац графа Бадені, збудований у XIX ст.

Після цікавих екскурсій історично-значимими місцями, запрошуємо Вас відвідати готель “Оксана”. Тут Вас чекають комфортабельні номери, смачна кухня та цікаві розваги.

Готель знаходить в центрі міста, а з вікон відкривається чудовий краєвид на Буськ. 

Ласкаво просимо до Буська!