Підгорецький замок

Ви мабуть пам’ятаєте, що саме у Підгорецькому замку відбулись зйомки легендарного фільму усіх часів та народів «Д’Артаньян і три мушкетери». За фільмом, Підгорецький замок зробили Лувром. Саме сюди Д’Артаньян привіз підвіски герцога Бекінгема.

Шанувальники мистецтва називають Підгорецький замок українським Версалем. Ось таким скарбом володіє наш регіон. Неповторний та переповнений містикою. Так говорять туристи про замок у Підгірцях. Існує легенда, що замком ходить привид жінки. Про цю легенду у Підгірцях не лише чули, але й полюбляють переказувати різноманітні історії. Місцеві мешканці кажуть, що колишній власник замку граф Яблонський через ревнощі закатував свою молоду дружину, а потім замурував її тіло у стіну замку. Саме її привид живе тепер у Підгорецькому замку.

Через реставрацію у замку цю моторошну історію не перевірити, однак приїхати до Підгорецького замку таки варто.  

Підгорецький замок був збудований для відпочинку гетьмана Станіслава Конєцпольського. Непоганий маєток вийшов, погодьтеся. Хоча зараз замок у Підгірцях зруйновано і він потребує реконструкції, раніше палац вражав пишними залами, розписами на стелі та стінах, творами мистецтва та зброєю.

Загалом із замком у Підгірцях пов’язано життя багатьох відомих людей – польських королів Владислава IV, Яна Собеського, князів Сангушко.

У Підгорецькому замку діяв приватний Музей князів Сангушко, який згодом пограбували фашисти. Діяла тут і туберкульозна лікарня. Найбільше Підгорецький замок постраждав під час Великої вітчизняної війни, а пізніше тут сталася велика пожежа. А декілька років тому Всесвітній фонд пам’ятників вніс Підгорецький замок у сотню пам’ятників світу, що потребують негайної реставрації. Шкода, якщо наші діти не побачать це диво архітектури та левову частку історії через мізерне фінансування.

Гайда до замку у Підгірцях! Ви ще встигнути побачити одну із найдивовижніших споруд нашого регіону.