Золочівський замок

Ще однією перлиною нашого регіону безсумнівно є Золочівський замок. Він був, як оборонною спорудою, так і житловим комплексом. При допомозі невідомого історикам архітектора його спорудив у 1634-1636 роках батько Яна Собеського, Яків Собеський. Вже пізніше король Польщі оздобив Золочівський замок творами мистецтва.

Найбільше нападів замок зазнав у XVII столітті. Козацькі, татарські, турецькі напади та облоги не зруйнували замок. Хоча серйозні втрати та руйнування припали на ХХ століття, коли власники змінювалися один за одним. Фортеця, королівська резиденція, панська садиба, навчальний заклад і навіть в’язниця – такий багатоликий Золочівський замок. Справжнє диво, що за декілька століть, Золочівський замок зберіг свою архітектуру. 

Золочівський замок володіє цілим комплексом пам’яток архітектури історичного значення, які  утворюють ренесансний ансамбль – Китайський палац, В’їзна вежа, великий житловий палац. Цікавинкою Золочівського комплексу є один з небагатьох зразків східної архітектури – Китайський палац. Зараз у Китайському палаці ось вже декілька років діє Музей Східних культур. Тут Ви зможете побачити твори східного мистецтва – Шумеру, Японії, Індії, Китаю, Індонезії, Персії, Туреччини та Єгипту.

Експозиція вражає! Близько трьох сотень творів скульптури, живопису, археологічних експонатів та графіки. Погодьтеся, Золочівський замок варто відвідати на «десерт». Навіщо їхати у Єгипет, якщо недалеко від Буська можна побачити мумію сокола, фрагменти єгипетських саркофагів! А «перетравити» враження від побачених витворів мистецтва Ви зможете у затишному парку, що розташований біля Китайського палацу.

Найбільш загадковим експонатом у Золочівському замку є зашифровані камені, написи на яких досі не можуть розшифрувати. Відомо лише, що датовані вони XIV-XV століттям. Камені потрапили до замку з села Новосілки. Є версія, що написи зробили тамплієри, яким у свій час належав замок, руїни якого збереглися до наших днів на околиці Новосілок.

Як бачимо, по дорозі до Буську є на що подивитися. В нашому регіоні так багато відомого, але не до кінця розкритого. Можливо Ви зможете відгадати секрети та розшифрувати таємниці, що приховали від нас могутні лицарі та великі королі, що в свій час зробили відбиток на історії Львівщини.